DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

léčení alergií

Vítejte na stránce léčení alergií

Reishi (lat. Ganoderma lucidum) česky lesklokorka lesklá

Každodenní konzumace DuanWood Reishi všeobecně přispívá k udržení dobrého stavu organizmu. Je jedním z nejoceňovanějších produktů TradičníCinskeMediciny. V překladu znamená „božská houba“. Využívá se již více jak 4 000 let. Je zmiňována i v základním díle čínské medicíny, ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře.

Reishi a alergie

Ve svém článku „Použití Ganodermy lucidum v léčbě alergických reakcí spojených s vylučováním histaminu“ doktor Martin Powell uvádí velké množství čísel, tabulek a grafů. Výsledky jeho studie ukazují neuvěřitelnou léčivou sílu Reishi při zvládání alergických reakcí i schopnost Reishi působit silně protizánětlivě. Alergie a astma jsou dva příklady alergických reakcí spojených s produkcí histaminu. Obě dvě nemoci jsou v moderní společnosti na výrazném vzestupu a jsou velmi obtížně léčitelné prostředky klasické medicíny. Moderní léky nezohledňují skutečné příčiny vzniku alergie, které vedou k reakci na vylučování histaminu. Ganoderma lucidum (Reishi) je skutečnou výživou pro imunitní systém a díky obsahu účinných látek může hrát významnou úlohu při léčbě alergií.

 

image Co znamená „výživa“ pro imunitní systém?

Takto jsou označovány látky, které mají díky svému obsahu specifických živin schopnost modulovat činnost imunitního systému. Jedná se o úpravu imunitní reakce a schopnost zastavovat zánětlivé procesy. V Reishi bylo objeveno více než sto různých skupin lanostoidních triterpenoidů, což jsou látky se silným protizánětlivým účinkem.

Reishi stejně účinná jako antibiotika

Doktor Powell uvádí pokus, kdy byl uměle vyvolaný zánět tlapek u laboratorních myší léčen třemi různými látkami. Jedna skupina myší dostala placebo ve formě salinu, druhá indometacin (protizánětlivý lék) a třetí skupina extrakt z Reishi. Výsledky ukázaly, že indometacin a Reishi vykazovaly stejný účinek na léčbu zánětu. Jedna z dalších studií proběhla v roce 2003 v Lisabonu, kde tým profesora Amina Karmaliho analyzoval obsah účinných látek ve směsi mycelia a sporu Reishi. Profesor Karmali došel k závěru, že za výjimečné imunoterapeutické vlastnosti houba Reishi vděčí třem skupinám látek: 1) skupině komplexních polysacharidů, 2) skupině enzymů, které působí silně antioxidačně, 3) skupině enzymů, které podporují detoxifikační procesy v těle.

Dva konkrétní příklady léčby z praxe doktora Powella.

  1. image Muž ve věku 33 let trpící od dětství silnou chronickou sennou rýmou. Standardní léčba, klasická ani bylinná, nepomáhala. Nasazena Ganoderma lucidum v dávce 3 gramy denně (6 x 500 mg). Po třech dnech užívání výrazně ustoupila ospalost, svědění a kýchání. Po deseti dnech užívání Reishi mohl pacient bez potíží kosit trávu. Pacient pokračoval v užívání a stav se udržel po celou sezónu a úspěšně se opakoval další rok.

  2. Pětiletý chlapec. Senná rýma začala ve čtyřech letech. Od prvních letních dní nemohl chodit ven. Léčba začala na dvou tabletách 500 mg denně. Jedna v jednu hodinu po půlnoci a druhá v jednu hodinu po poledni. Po jednom týdnu užívání 90 % symptomů zmizelo. Zmizela vyrážka, červené oči, svědění v nose a krku. Zůstalo jen občasné kýchnutí. Chlapec byl schopen opět chodit ven a hrát fotbal. Dávka zachována do konce sezóny.

Zdroj http://fliphtml5.com/oqkw/xeqc/basic